Azərbaycan Rəqs və Çerlidinq üzrə çempionat keçirildi

10:20 04-07-2018 | icon 133 | Mədəniyyət
Azərbaycan Rəqs və Çerlidinq üzrə çempionat keçirildi

Sərhədçi İdman Olimpiya mərkəzində rəqs üzrə Azərbaycan Rəqs Assosiasiyası və Azərbaycan Gənclər İttifaqının təşkilaçılığı ilə Azərbaycan Rəqs və Çerlidinq üzrə Açıq-Statuslu Çempionat keçirildi.

 

Müsabiqədə rəqs show, folklor show, folklor etnika, folk style, hip hop show, belly dance, bollywood, classic dance, modern, chreeleding, show dance rəqsləri üzrə müsabiqə baş tutmuşdur. Çempionat dörd yaş kateqoriyasında keçirilmişdir – beybi (6 yaşa kimi), uşaq (10 yaşa kimi), yuniorlar (16 yaşa kimi), ergin (16 yaş və yuxarı).

 

“Azərbaycan Rəqs Çempionatında iştrak edən bütün rəhbərlərə iştiraklarına görə təşəkkür edirəm və gələcək müsabiqələrdə uğurlar diləyirəm”- deyə ARA-nın prezidenti və AGİ-nin sədr müavini Əziz Əzizov bildirdi.

 

Aşağıda birinci, ikinci, üçüncü yerlərin sahiblərinin siyahısı verilmişdir:

Çir Hip-Hop:

Group- baby – 1 yer – Kreyzi ledi (Br. Günel Novruzova)

Hip-hop show:

Group – Yunior – 1 yer - Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)
Group – Ergin – 1 yer – Black Zone Crew (Br. Babayev Rövşən)
Group – Ergin – 2 yer – Damage Crew ( Br. Elvin Əzizov)
Solo – Baby – Laurent – Black Zone Crew (Br. Babayev Rövşən)
Formation – Yunior – 1 yer – The Legend (Br. Egor Anisimov)
Formation – Yunior – 2 yer – Nero dance studio (Br. Emin Useynov)

 

Bollywood:

Solo – Child – 1 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Solo – Child – 2 yer – Sevinc Rəqs Qrupu ( Br. Mələk Tağıyeva)
Duet – Child – 1 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br Zaur Qasımov)
Group – Child – 1 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Solo – Yunior – 3 yer – Buta Rəqs Ansamblı ( Br. Zaur Qasımov)
Solo – Yunior – 2 yer – Fidan Rəqs Qrupu
Solo – Yunior – 1 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Duet – Yunior – 1 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Miniproduct – Laurent – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

 

Chreeleding:

Formation – Yunior – 1 yer – The Legend (Br. Egor Anisimov)
Formation – Yunior – 2 yer – Şirinlər (Br. Xumar Əsədova)
Formation – Yunior – 3 yer – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)
Formation – Ergin – Laurent – The Legend (Br. Egor Anisimov)

Classic dance:

Formation – Yunior – 1 yer – Şirinlər (Br. Xumar Əsədova)

Belly Dance:

 

Grup – Child – Laurent – Xarı Bülbül (Br. Amil Əhmədov)
Solo – Adults – Laurent – Lena Sultanova

Modern:

Small gropu – Child – 1 yer – Ayan Rəqs Qrupu (Sonaxanım İsmayılova)

 

Show Dance:

Small group – Baby – 1 yer – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)
Small group – Baby – 2 yer – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)
Formation – Baby – 2 yer – Sülh Göyərçinləri (Br. Günel Qurbanova)
Formation – Baby – 1 yer – Danla Rəqs Studiyası (Br. Nigar İbrahimli)
Formation – Baby – 3 yer – Sülh Göyərçinləri (Br. Günel Qurbanova)
Formation – Child – 1 yer – Asiman Rəqs Qrupu (Br. Vahid Səlimov)
Formation – Child – 3 yer – Smiles (Br. İradə vəliyeva)
Solo – Child – Laurent – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Formation – Child – 1 yer – Asiman Rəqs Qrupu (Br. Vahid Səlimov) 
Formation – Child – 3 yer – Smiles (Br. İradə Vəliyeva)
Formation – Child – 2 yer – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)
Production – Child – 1 yer – Asiman Rəqs Qrupu (Br. Vahid Səlimov)

 

Folklor show:

Formation – Baby – 1 yer – Damla Rəqs Studiyası (Br. Nigar İbrahimbəyli)
Small group – Child – Laurent – İnci Rəqs Ansamblı (Br. Cavid Məmmədov)
Formation – Child – Laurent – Vəfam Rəqs Qrupu (br. Vəfa Məmmədova)
Formation – Child – 1 yer – Təbəssüm Rəqs Qrupu (Br. Cabir Rzayev)
Production – Child – 1 yer – Asiman Rəqs Qrupu (Br. Vahid Səlimov)
Formation – Yunior – 2 yer – Təbəssüm Rəqs Qrupu (Br. Cabir Rzayev)

 

Folk Style:

Solo – Baby – 1 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Small group – Baby – Laurent – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)
Small group – Baby – Laurent – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Fərid Əliyev)
Small group – Child – Laurent – Xarı Bülbül (Br. Amil Əhmədov)
Small group – Child – Laurent – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)
Small group – Child – Laurent – Xarı bülbül (Br. Amil Əhmədov)
Formation – Baby – 1 yer – İnci Rəqs Ansamblı (Br. Cavid Məmmədov)
Formation – Baby – 2 yer – Damla Rəqs Studiyası (Br. Nigar İbrahimbəyli)
Formation – Child – 1 yer – İnci Rəqs Ansamblı (br. Cavid Məmmədov)
Formation – Child – 2 yer – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)
Formation – Child – 2 yer – Dostluq Rəqs Qrupu (Br. Vüqar Rəhimov)
Formation – Child – 3 yer – Sülh Göyərçinləri (Br. Günel Qurbanova)
Formatin – Child – Laurent – Kamerton Rəqs Qrupu (Br. Coşqun Abbasov)
Formation – Child – Laurent – Vəfam Rəqs Qrupu (Br. Vəfa Məmmədova)
Formation – Child – Laurent – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Formation – Child – Laurent – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)
Small Group – Juniors – 2 yer – Bakı Rəqs Qrupu (Br. Xuraman Şəms)
Small group – Juniors – 3 yer – Naxış Rəqs Qrupu (Br. Nərmin Muradova)
Small group – Juniors – 1 yer – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Fərid Əliyev)
Formation – Juniors – 1 yer – Nino
Formation – Juniors – 2 yer – Fazisi 
Formation – Juniors – 3 yer – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Fərid Əliyev)
Production – Baby – 1 yer – Mareti
Production – Juniors – 4 yer – Chiragdaki

 

Duet – Child – 1 yer – Şirinlər (Br. Xumar Əsədova)
Duet – Child – 2 yer – Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Fərid Əliyev)
Duet – Child – 3 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Solo – Child – 1 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Solo – Child – 2 yer – Graciya (Br. Nigar Əliyeva)
Solo – Child – 3 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımv)
Solo – Child – 4 yer – Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)
Solo – Juniors – 3 yer – Xarı Bülbül (Br. Amil Əhmədov)
Solo – Juniors – 2 yer – Naxış Rəqs Qrupu (Br. Nərmin Muradova)
Solo – Juniors – 1 yer – Asiman Rəqs Qrupu (Br. Vahid Səlimov)
Solo – Juniors – 4 yer – Xarı Bülbül (Br. Amil Əhmədov)
Solo – Juniors – 1 yer – Fidan Rəqs Qrupu

 

Folklor Etnika:

Solo – Child – 1 yer – İnci Rəqs Ansamblı (Br. Cavid Məmmədov)
Solo – Juniors – 1 yer – Fidan Rəqs Qrupu 
Formation – Juniors – 2 yer – Fazisi
Formation – Juniors – 1 yer – Chiragdaki 
Solo – Yunior – Laurent – Asiman Rəqs Qrupu (Br. Vahid Səlimov)

 

İnformasiya dəstəyi- Trend.az, Day.az, Milli.az

Xəbər lenti

InvestAZ

Ən çox oxunan xəbərlər

Bakıda möhtəşəm Şimali Kipr günü

Şanlıurfada Azərbaycan Bulvarı açılacaq

Millət vəkili İstanbulda "Ailə, dövlət və toplum"dan danışıb

Millət vəkili büdcə müzakirələri zamanı seçicilərin bir sıra problemlərini qaldırıb

Görmə imkanları məhdud gənclərin "Könül dünyası" gecəsində

"Sizin uğurunuza bütün cəmiyyətimiz sevinir"

Araşdırmaçı-yazar Sara Pourun iştirakı ilə "Uğurun açarı - Özgüvən"

“Mənə “müxalifət” deyilməsini qəbul eləmirəm” - MÜSAHİBƏ

17 noyabır bizə nə verdi?

“İndi özünü meydan lideri sayan çoxdur, amma faktiki olaraq biz iki nəfər idik”

Şimali Kipr Türk Cümhuriyyətinin 35-ci ildönümü Bakıda qeyd olundu

Müasir telemekanın mövzu özəlliyi: Gender aktuallığı

Bütün növ pensiyalar artırılacaq

21 yaşlı işıqçı Arifin göylərdə sönən işığı

“ZİMA” yenə balaca istedadları səsləyir