Güləşçilərimiz 5 medal qazanıblar

11:54 23-07-2018 | icon 31 | İdman
Güləşçilərimiz 5 medal qazanıblar

20-22 iyul 2018-ci il tarixdə Türkiyənin İstanbul şəhərində Vehbi Emrenin xatirəsinə həsr olunan yunan-Roma güləşi üzrə reytinq xarakterli beynəlxalq turnir keçirilib.

 

Azərbaycan Güləş Federasiyasından Versus.Az-a verilən məlumata görə, yığmamızın üzvləri turniri 1 qızıl, 1 gümüş və 3 bürünc medalla başa vurublar.

 

Keçirdiyi bütün görüşləri qələbə ilə başa vuran Taleh Məmmədov (63 kq) turnirin qızıl medalını qazanıb. Yalnız final görüşündə uduzan İslam Abbasov (87 kq) gümüş medalla kifayətlənib. Bürünc medalları isə yığmamıza Sakit Quliyev (60 kq), Kamran Məmmədov (67 kq) və Elvin Mürsəliyev (82 kq) qazandırıb.

 

Görüşlərin idarə edilməsində ölkəmizi beynəlxalq dərəcəli hakim Asif Şirəliyev təmsil edib.

 

60 kq
Bürünc medal görüşü
 - Qyanender Qyanender (Hindistan) - Sakit Quliyev 1:7
Təsəlliverici görüş - Həsən Məmmədli - Şimizu Hayanobu (Yaponiya) 1:11
1/2 final - Viktor Çiobanu (Moldova) - Sakit Quliyev 10:5
1/4 final - Sakit Quliyev - Eldəniz Əzizli 7:3
1/8 final - Aidos Sultanqali (Qazaxıstan) - Həsən Məmmədli 4:1

 

63 kq
FİNAL - Taleh Məmmədov - Rahman Bilici (Türkiyə) 3:1
1/2 final - Taleh Məmmədov - Kali Sulaymanov (Qırğızıstan) 5:1
1/4 final - Taleh Məmmədov - Dmitri Tsimbaliuk (Ukrayna) 1*:1
1/8 final - Taleh Məmmədov - Murad Məmmədov 5:3

 

67 kq 
Bürünc medal görüşü - Amantur İsmaylov (Qırğızıstan) - Kamran Məmmədov 0:5
Təsəlliverici görüş - Denis Demyankov (Ukrayna) - Kərim Cəfərov 3:0
1/2 final - Murat Fırat (Türkiyə) - Kamran Məmmədov 5:1
1/4 final - Kamran Məmmədov - Abifayxan Amzeyev (Qazaxıstan) 9:0
1/4 final - Ensar Karabacak (Türkiyə) - Kərim Cəfərov 10:9
1/8 final - Kamran Məmmədov - Tornike Canqavadze (Gürcüstan) 10:3

 

72 kq 
1/8 final - İbraqim Maqomadov (Qazaxıstan) - Azad Əliyev 5:3

 

77 kq
Bürünc medal görüşü - Həsən Əliyev - Yabiku Şohei (Yaponiya) 3:4
Təsəlliverici görüş - Həsən Əliyev - Bakuri Qoqoli (Gürcüstan) 5:1
1/8 final - Fatih Cengiz (Türkiyə) - Həsən Əliyev 4:0

 

82 kq
Bürünc medal görüşü - Elvin Mürsəliyev - Daniel Aleksandrov (Bolqarıstan) 3:1
Təsəlliverici görüş - Elvin Mürsəliyev - Nurcan Nadirov (Qazaxıstan) 5:1
1/4 final - Loşa Qobadze (Gürcüstan) - Elvin Mürsəliyev 7:3
1/8 final - Elvin Mürsəliyev - Eltun Vəzirzadə 3:1
1/8 final - Rafiq Hüseynov - Emrah Kuş (Türkiyə) 1:3

 

87 kq
FİNAL - Jan Belenyuk (Ukrayna) - İslam Abbasov 3:1
1/2 final - İslam Abbasov - Roberti Kobliaşvili (Gürcüstan) 3:0
1/4 final - İslam Abbasov - Sumi Masato (Yaponiya) 9:0
1/8 final - İslam Abbasov - Sinqh Harpreet (Hindistan) 2:0

 

130 kq
1/8 final - Mikola Kuçmii (Ukrayna) - Oyan Nəzəriani 2*:2

Xəbər lenti

InvestAZ

Ən çox oxunan xəbərlər

Turan Qurultayının bağlanışında Türk dünyasına Qarabağ çağırışı

Macarıstanda Azərbaycan sərgisi açılıb

Millət vəkili İraq, Krım, Tatarıstan və Noqay türklərinin təmsilçiləri ilə görüşüb

Buğacın Azərbaycan bölgələrindən biri ilə qardaşlaması təklifi

Türkmənistan, Qırğızıstan və Rusiyada yaşayan türk xalqlarının təmsilçiləri ilə görüş

Şöbə müdiri olmaq istəyənlərin nəzərinə

Millət vəkili Macarıstanda Qarabağdan danışıb

Nazirlikdən XƏBƏRDARLIQ

İxtisas seçimi bu gün başa çatır

Bu il 700 bal toplayan abituriyentlər rekord sayda olub

İlk dərs bu mövzulara həsr olunacaq

Dövlət Əməyin Mühafizəsi Fondu yaradılacaq

Siçanlar üzərində aparılan təcrübə göstərib ki...

Bakının bəzi ərazilərində qaz olmayacaq

Bu müəllimlərin məsuliyyəti məsələsinə baxılacaq