Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatıb

06:35 13-12-2019 | icon 45 | İdman
Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatıb

Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

 

Versus.Az Apasport.az-a istinadən xəbər verir ki, saytının məlumatına görə, VI turun son 12 matçı keçirilib.

 

6 qrupda baş tutan bu görüşlərdən sonra 1/16 finalın bütün iştirakçıları dəqiqləşib. Son beş vəsiqəni “Reyncers”, “Porto”, “Roma”, “Başakşəhər” və “Lüdoqorets” qazanıb.

 

Qeyd edək ki, bunadək APOEL, “Alkmaar”, “Bazel”, “Braqa”, “Seltik”, “Espanyol”, “Gent”, LASK, “Mançester Yunayted”, “Sevilya”, “Sportinq”, “Volfsburq”, “Vulverhempton”, “Kopenhagen”, “Malmö”, “Xetafe”, ÇFR, “Ayntraxt” və “Arsenal” klubları artıq 1/16 final mərhələsinə yüksəliblər.

 

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
VI tur, 12 dekabr

G qrupu
00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) – 1:1

Morelos, 30 – Barişiç, 89 (avtoqol)
00:00. “Porto” (Portuqaliya) – “Feyenoord” (Hollandiya) – 3:2
Dias, 14, Malasia, 15 (avtoqol), Soares, 34 – Botteqin, 19, Larsson, 22

1

Porto

6

3

1

2

8-9

10

2

Reyncers

6

2

3

1

8-6

9

3

Yanq Boyz

6

2

2

2

8-7

8

4

Feyenoord

6

1

2

3

7-9

5

H qrupu
00:00. “Espanyol” (İspaniya) – MOİK (Rusiya) – 0:1

Vlaşiç, 84
00:00. “Ludoqorets” (Bolqarıstan) – “Ferensvaroş” (Macarıstan) – 1:1
Lukoki, 24 – Siqnyeviç, 90

1

Espanyol

6

3

2

1

11-4

11

2

Ludoqorets

6

2

2

2

10-10

8

3

Ferensvaroş

6

1

4

1

5-6

7

4

MOİK

6

1

2

3

3-9

5

İ qrupu
00:00. “Volfsburq” (Almaniya) – “Sent-Etyenn” (Fransa) – 1:0

Silva, 52
00:00. “Gent” (Belçika) – “Aleksandriya” (Ukrayna) – 2:1
Depuatr, 7, 16 – Miroşniçenko, 54

1

Gent

6

3

3

0

10-6

12

2

Volfsburq

6

3

2

1

9-7

11

3

Sent-Etyenn

6

0

4

2

6-8

4

4

Aleksandriya

6

0

3

3

6-9

3

J qrupu
00:00. “Borussiya” (M, Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) – 1:2

Türam, 33 – Kahveçi, 44, Kriveli, 90
00:00. “Roma” (İtaliya) – “Volfsberq” (Avstriya) – 2:2
Perotti, 7 (pen.), Dzeko, 19 – Florenzi, 10 (avtoqol), Vaysmann, 63

1

Başakşəhər

6

3

1

2

7-9

10

2

Roma

6

2

4

0

12-6

9

3

Borussiya M

6

2

2

2

6-9

8

4

Volfsberq

6

1

2

3

7-8

5

K qrupu
00:00. “Vulverhempton” (İngiltərə) – “Beşiktaş” (Türkiyə) – 4:0

Jota, 58, 63, 69, Dendonker, 67
00:00. “Slovan” (Slovakiya) – “Braqa” (Portuqaliya) – 2:4
Sporar, 42, Moha, 70 – Fonte, 44, Trinkao, 72, Bojikov, 75 (avtoqol), Paulinyo, 90

1

Braqa

6

4

2

0

15-9

14

2

Vulverhempton

6

4

1

1

11-5

13

3

Slovan

6

1

1

4

10-13

4

4

Beşiktaş

6

1

0

5

6-15

3

L qrupu
00:00. “Partizan” (Serbiya) – “Astana” (Qazaxıstan) – 4:1

Soumah, 4, Sadiq, 22, 76, Asano, 26 – Rotariu, 79
00:00. “Mançester Yunayted” (İngiltərə) - “Alkmaar” (Hollandiya) – 4:0
Yanq, 53, Qrinvud, 59, 89, Mata, 62 (pen.)

1

Mançester Yunayted

6

4

1

1

10-2

13

2

Alkmaar

6

2

3

1

15-8

9

3

Partizan

6

2

2

2

10-10

8

4

Astana

6

1

0

5

4-19

3

Xəbər lenti

InvestAZ

Ən çox oxunan xəbərlər

O, yalnız seçkidən seçkiyə deyil, hər zaman seçicilərinin yanında oldu

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsindən namizəd - HAFİZ HACIYEV

52 saylı Quba seçki dairəsindən namizəd - ƏLABBAS MƏHƏRRƏMOV

“Səs ala bilməyəcəklərini rəqiblərim də bilir” - MÜSAHİBƏ

ƏLİSAHİB HÜSEYNOV başladı!

ELMAN ELDAROĞLUNUN "NEYTRAL MÖVQE"Yİ

95 saylı Tərtər Seçki Dairəsindən namizəd - TAMİLLA QULAMİ

32 saylı Suraxanı seçki dairəsindən namizəd - EHTİRAM MEHTİYEV

MAHİR ABBASZADƏ seçicilərlə görüşlərə Sumqayıtdan start verdi

Razi Nurullayevin seçki PLATFORMASI

10 saylı Binəqədi seçki dairəsindən namizəd - KÖNÜL İSMAYILOVA

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsindən namizəd - NƏSİMİ PAŞAYEV

121 saylı Laçın seçki dairəsindən namizəd - MAHİR ABBASZADƏ

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsindən namizəd - TALEH ŞAHSUVAROV

Azərbaycanlı bloqer sərvətini nümayiş etdirdi - VİDEO